FC Ems- FC Croatia Chur 92 5:0 (5. liga)

Nedjelja, 19.08.07
Stadion Vial, Ems. Gledatelja 100

Croatia 92: Josip Milo�, Vinko Mandi�, Nikola Ga�i� (Vedran �alu�i�), �eljko Dujmi�, Stjepan Djakovi� (Bo�o Ze�evi�), Marko Filipovi�, Santino Jankovi�, Pero Juri�, Ivan Mi�eti� (Danijel Marojevi�), Ivan Marojevi�, Damir Kati�

FC Ems: Patrick Federspiel, Alexander H�sli,Patrick Carlo Fetz,Cardin Caviezel,Andi Pinchera, Diego Crameri(Damian Jensky),Andrias Balzer,Fabio Domenig(Stefan Majoleth),Sergio Maissen, Patrick Ackermann(Thomas Cadosch),Thomas Sprecher

Strijelci: 1:0 Sprecher(34'), 2:0 Majoleth(37'), 3:0 Caviezel(41'), 4:0 Maissen(76'), 5:0 Maissen(93')

Prva utakmica novoformirane ekipe Croatia 92 nije,na�alost, zavr�ena onako kako smo pri�eljkivali. Croatia je pora�ena od vrlo dobre i iskusne ekipe Emsa sa 5:0.
Ipak, odnos snaga ne terenu nije bio onakav kako bi se to po rezultatu dalo zaklju�iti. Po�etak susreta je u potpunosti pripao igra�ima Croatie koji su imali vi�e loptu u nogama nego protivnik, stvorili par izglednih prilika ali se nisu ba� najbolje sna�li u zavr�nici. Treba napomenuti da je �ak pet igra�a Croatie mla�e od 17 godina, a Stjepan Djakovi� sa svojih 15 godina, vjerojatno i najmla�i igra� lige. Protivni�ka ekipa je sastavljena od iskusnih igra�a koji su se u pro�loj sezoni borili za ulazak u vi�i rang takmi�enja. Sve do 34-e minute Croatia je bila �ak i bli�a pogodku nego doma�ini ali nakon jedne pogre�ke obrambenih igra�a u kaznenom prostoru Coatie najbolje se snalazi Thomas Sprecher i dovodi doma�ine u vodstvo od 1:0. Nakon tog pogotka igra�i Emsa poja�avaju pritisak te nakon jednog prekr�aja na nekih 20-ak metara od vratara Milo�a u 37-oj minuti, izvo�a� slobodnog udarca Majoleth poga�a gornji lijevi kut i pove�ava vodstvo na 2:0. Samo tri minute kasnije, nakon jednog kornera Caviezel poga�a mre�u i pove�ava vodstvo na 3:0, �to je bio i rezultat prvog dijela susreta. U drugom dijelu slijedi izjedna�ena igra sa prilikama na obadvije strane. U 68-oj minuti igra� Croatie Vinko Mandi�, nakon jednog grubog prekr�aja, zara�uje drugi �uti karton te Croatia ostaje sa deset igra�a. Igra� manje i tri gola u zaostatku pokazalo se kao prevelika prepreka za ovu mladu ekipu. Nakon jedne lijepe akcije igra�a Emsa u 76-oj minuti mladi vratar Milo� uspijeva samo kratko odbiti loptu pravo u noge Maissena koji ubacuje loptu u mre�u te pove�ava vodstvo doma�ina na 4:0. Isti igra� se najbolje snalazi u gu�vi ispred gola Croatie u 93-oj minuti te postavlja kona�ni rezultat Ems-Croatia 92 5:0.
-Prva utakmica sezone je uvijek te�ka, o protivniku nismo znali ni�ta jer se radi o novoj ekipi i bilo je jako te�ko dok nismo postigli prvi pogodak. Taj pogodak je nama dao morala a protivnik je bio uzdrman. Ekipa Croatie se pokazala kao dobar i jak protivnik, pogotovo ako se zna da se radi o jako mladoj i neiskusnoj ekipi. Nije lako kada prvu utakmicu izgubi� sa 5:0 ali su igra�i Croatie ostali smireni. Kada se ova ekipa uigra, bi�e to jako opasan protivnik i sumnjam da �emo u sljede�em susretu ostvariti ovako visoku pobjedu- izjavio je kapetan FC Ems-a Damian Jensky nakon susreta.