FC Untervaz -Croatia 92 Chur 4:2

Petak, 04.05.07
Stadion R�feli,Untervaz. Gledatelja 20.

Croatia 92: Zvonko Marojevi�, Ismet Br�vak (Dragan Pranjeta), Mario Djakovi�, Lojza Kopa�evi� (Marcel Djakovi�), Franjo Filipovi�, Bo�o Ze�evi�, Vinko Mandi�, Jurica Brni� , Branko Crepulja (Matija Mija�evi�), �eljko �a�ija, Pero Juri� (Marko Juri�)

Samo pet dana nakon visoke pobjede protiv Samedana, slijedi otre�njenje i prizemljenje za igra�e NK Croatie u Untervazu. FC Untervaz se, jo� jednom vi�e, pokazao kao neugodan i jak protivnik za Croatiu 92. Igra�i Croatie su optimisti�no i �vrsto u�li u ovaj me� te se u po�etku ravnopravno nosili sa protivnikom. No u 20-oj minuti, vratar Marojevi� je morao kapitulirati pred napada�ima Untervaza te Untervaz dolazi u vodstvo od 1:0. Taj pogodak nije demoralisao igra�e Croatie pa je samo desetak minuta poslije, nakon jednog lijepog proigravanja po desnoj strani, �a�ija prebacio do Pere Juri�a, Juri� vara svoje �uvare, ulazi u kazneni prostor te vara i vratara i poravnava rezultat na 1:1. Igra�i Croatie, osokoljeni pogotkom, nastoje i pove�ati rezultat, ali pritom slabe obranu, �to koriste doma�ini, te u 37-oj minuti, nakon jedne pogre�ke obrambenih igra�a Croatie, napada� Untervaza po drugi put svladava vratara Marojevi�a, te dovodi ekipu Untervaza u vodstvo od 2:1, �to je bio i kona�ni rezultat prvog dijela susreta.
U drugom dijelu igra�i Untervaza potpuno preuzimaju inicijativu na terenu, te je samo bilo pitanje trenutka kada �e pove�ati rezultat. U 52-oj minuti, nakon jednog lijepog proigravanja i lijepe akcije, vratar Marojevi� je i po tre�i put prisiljen vaditi loptu iz mre�e, a Untervaz pove�ava vodstvo na 3:1. Desetak minuta poslije, jo� jedna uspje�na akcija igra�a Untervaza je urodila pogotkom, pa rezultat glasi 4:1. Nakon toga pogotka kao da je proradio inat u redovima Croatie, pa i Croatia stvara svoje �anse, ali ne uspijeva smanjiti vodstvo sve do 78-e minute, kada Pero Juri� biva nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru Untervaza, a �a�ija sigurnim udarcem sa 11 metara postavlja kona�ni rezultat: FC Untervaz- Croatia 92 4:2.
-Protivnik je ve�eras bio bolji i zaslu�eno su osvojili tri boda. Mi se, nekako, nismo uspjeli dobro poslo�iti, pogotovo u drugom poluvremenu, pa je ovakav rezultat logi�na posljedica- izjavio je poslije susreta ponajbolji u redovima Croatie, na ve�era�njoj utakmici, �eljko �a�ija.