NK Dinamo Turi�-Zagreb -NK Croatia 92 Chur 1:1

NK Dinamo Turi�-Zagreb: Filip Krnji�, Bono Pepi�, Anto Juri�, Anto Vrdoljak, Jozo Kne�evi�, Petar Lu�i�, Niko Pepi�, Marjan �ordi�, Ivan Kova�evi�, Dragan Karas, Pero Duvnjak, Ante Blagovi�, Pero �ali�, Bla� Branki�

NK Croatia 92: Mijo Tipura, Josip Matanovi�, Ismet Br�vak, Lojza Kopa�evi�, Mario Djakovi�, Marinko Vidakovi�, Vinko Mandi�, Marijan Marojevi�, Dragan Pranjeta, Pero Juri�, Anto Petri�, Bo�o Ze�evi�, Franjo Filipovi�, Marinko Dragi�evi�

Sudac: �osi�- Ocjena - dobar

Strijelci: Pero Juri� (1') za Croatiu, Bla�an Branki� (21') za Dinamo

Stanku u prvenstvu, igra�i Croatie 92 iz Chura, su iskoristili da posjete svoje prijatelje, NK Dinamo Turi� iz Zagreba, te da odigraju prijateljski susret. Nakon cjelono�ne vo�nje, igra�e Croatie je do�ekalo obla�no i ki�ovito zagreba�ko jutro. No iako neispavani i umorni od puta nisu dozvolili da im lo�e vrijeme pokvari raspolo�enje. U Zagrebu ih je do�ekao menad�er mom�adi Dinamo Turi� i organizator ovog susreta, Bruno Mati�, te poveo goste u hotel Gaj gdje su odsjeli. Zatim je slijedila �etnja do obli�njeg Jaruna te kratki odmor u hotelu. U 15.15 sati, ponovno pod vodstvom doma�ina Brune Mati�a, ekipa svojim busom kre�e put Ivanje Reke gdje �e se odigrati utakmica. Ki�a je skoro prestala pa se o�ekivalo ugodno vrijeme za igru. No samo �to se stiglo do igrali�ta, ki�a je po�ela sve ja�e da pada. Ali, odgoda utakmice nije dolazila u pitanje pa su predstavnici obje ekipe odlu�ili da �e se utakmica odigrati bez obzira na lo�e vrijeme. Iako je ki�a neprekidno padala, teren je bio u jako dobrom stanju, vjerojatno zahvaljuju�i dobroj drena�i, te nije bilo lokvi na terenu.

I, kako je bilo ve� ranije utana�eno, nakon pozdrava igra�a i razmjene poklona dvojice kapetana, Ante Vrdoljaka i Marijana Marojevi�a, sudac �osi� je dao znak da dugo o�ekivani susret mo�e po�eti. Gosti iz �vicarske odmah kre�u ofanzivno te nakon kombinacije Juri�-Petri�-Pranjeta-Juri�, Juri� nakon nepunih pola minuta posti�e vode�i pogodak za Croatiu i ponovno potvr�uje da nije uzalud najbolji strijelac Croatie. Doma�ine iz Zagreba je rano vodstvo Croatie malo uzdrmalo pa su igra�i Croatie u prvim minutama susreta bili �est gost u kaznenom prostoru Dinama ali nisu uspjeli povisiti rezultat. Nakon po�etne nesigurnosti, igra�i Dinama konsolidiraju svoje redove te prenose igru iz svog dijela terena na protivni�ku polovinu. Nakon par neiskori�tenih prilika, Bla�an Branki� biva odli�no uposlen od svojih suigra�a, dubinskim ubacivanjem po lijevoj strani, te preciznim udarcem u donji desni kut svladava vratara Croatie, Miju Tipuru, i poravnava rezultat. Slijedi dosta izjedna�ena igra koja do poluvremena nije donijela promjenu rezultata.

Zbog sve ja�e ki�e, igra�i obje ekipe su se slo�ili da pauza traje ne�to kra�e od uobi�ajenih 15 minuta, te je nedugo nakon zavr�etka prvog dijela, sudac �osi� dao znak za po�etak drugog poluvremena. Po�etak drugog dijela pripada doma�inima koji stvaraju nekoliko izglednih prilika, ali im je na putu do pogotka, neprelazna prepreka bio raspolo�eni vratar Croatie Tipura. Nakon nekih 15-tak minuta i Croatia se vra�a u igru pa slijedi jako zanimljivih pola sata igre sa vrlo izglednim prilikama na obje strane. Zahvaljuju�i vratarima obje ekipe te sve ja�oj ki�i i klizavom terenu, napada�i obje mom�adi ne uspijevaju posti�i pogodak, te tako izgledne prilike �ali�a, �ordi�a i Kova�evi�a sa jedne, te Juri�a, Petri�a i Matanovi�a, sa druge strane ostaju neiskori�tene. Najizgledniju priliku, u posljednjim minutama susreta, stvara Pero Juri�, solo prodorom po desnoj strani, ulazi u peterac protivnika, ali njegov udarac odli�no brani vratar Krnji�. Na odbijenu loptu nalije�e Vidakovi� ali poga�a protivni�kog igra�a te tako susret zavr�ava najrealnijim rezultatom, sude�i po igri obje ekipe, 1:1.

Nakon susreta, srda�ni doma�ini su za svoje goste pripremili vrlo ukusnu ve�eru a uz ve�eru su se sre�ivali utisci sa utakmice te razmjenjivala iskustva. Po�to predsjednik NK Croatia 92, Zvonko Marojevi�, zbog neodlo�nih obaveza, nije mogao putovati sa svojim igra�ima, u njegovo ime se doma�inima obratio tajnik kluba, Marinko Vidakovi�, prenio im pozdrave predsjednika i posebno pozdravio predsjednika NK Dinamo Turi�, g-dina. Niku Lu�i�a. Za uspje�nu i plodonosnu suradnju te pomo� u radu kluba, Vidakovi� je uru�io zahvalnicu menad�eru NK Dinamo Turi�, gospodinu Bruni Mati�u i uz par prigodnih rije�i se zahvalio na toplom i srda�nom do�eku te pozvao ekipu Dinama da posjete NK Croatiu u Churu u �vicarskoj, �to su doma�ini radosno prihvatili.

Nakon izuzetno lijepog i ugodnog dru�enja, umor je u�inio svoje, te su se igra�i Croatie povukli u hotel na spavanje, a ve� u 8 sati u nedjelju ujutro su ponovno bili u busu i uputili se prema �vicarskoj. Par prilo�enih fotografija �e, mo�da, uspjeti do�arati barem dio fantasti�ne atmosfere sa ovog lijepog izleta igra�a Croatie u domovinu.