FC Davos- FC Croatia Chur 92 2:2- Izvjestaj

Stadion Ringstrasse Chur. Gledatelja 50.
Vrijeme kisovito i prohladno.

Croatia 92: Juri�, Br�vak, �akovi�, Kopa�evi�, Pranjeta, Vidakovi�, Mandi�, M.Marojevi� ( Dragi�evi� ), �a�ija, Ze�evi� ( Kuha� ), Brni�

Strijelac za Croatiu: Brni�

Croatia 92 Chur je u susret protiv tradicionalno neugodne ekipe Untervaza u�la u neobi�nom sastavu-umjesto odsutnog vratara Filipovi�a na gol je stao ozlije�eni napada� Juri�. Samim tim je i igra Croatie na po�etku susreta bila nepovezana te su igra�i Croatie od samog po�etka bili prinu�eni da se brane protiv ofanzivne ekipe Untervaza. Takva igra je doprinijela da ve� nakon desetak minuta igre rezultat glasi 0:2 u korist Untervaza. Prisutni gledatelji su bili ubije�eni da �e Croatia pretrpjeti visok poraz. Me�utim, nakon po�etne nesigurnosti, igra�i Croatie povezuju svoje redove te po�inju stvarati i prilike pred protivni�kim vratima. Tako u 25-oj minuti Mandi� prodire po lijevoj strani, osloba�a se dvojice protivni�kih igra�a te upu�uje udarac iskosa ali poga�a samo vratnicu. U 31-oj minuti Kuha� izvodi slobodan udarac sa nekih 30-tak metara, nabacuje loptu u kazneni prostor protivnika te pronalazi �a�iju a ovaj vra�a loptu na ivicu �esnaesterca do Brni�a. Tu poluvisoku loptu Brni� doslovno zakucava ispod same grede efektnim udarcem i tako posti�e pogodak koji se rijetko vi�a i na utakmicama vi�eg ranga. Pravi "Euro gol". Taj pogodak je osokolio igra�e Croatie te sve vi�e priti��u protivnika ali ne uspijevaju promijeniti rezultat.U drugom dijelu Juri� sti��e zube i usprkos neugodnoj ozljedi mi�i�a obla�i dres i vra�a se na svoju uobi�ajenu poziciju napada�a a na vrata staje Dragi�evi�. Na terenu Croatia odmah postaje opasnija te se igra�i Croatie sve �e��e pojavljuju ispred protivni�kog vratara. Me�utim, to otvara i prilike za kontranapade gostiju ali obrambeni igra�i i vratar Dragi�evi� uspijevaju sa�uvati svoju mre�u. Te�ka utakmica u Davosu te ovaj susret nakon samo dva dana ostavili su traga na igra�ima Croatie te do kraja susreta ne uspijevaju poravnati rezultat tako da Untervaz izlazi kao pobjednik iz ovog susreta. Iako su izgubili utakmicu, igra�i Croatie nisu bili nezadovoljni svojom igrom a gor�inu poraza je uvelike ubla�io zaista prekrasan pogodak Brni�a.

Euro gol-Jurica Brni�

Stoje (s lijeva na desno): Dragan Pranjeta, Jurica Brni�, Vinko Mandi�, Bo�o Ze�evi�, Ismet Br�vak, Pero Juri� �u�e ( s lijeva na desno ) : Mario �akovi�, Lojza Kopa�evi�, Marinko Vidakovi�, Marijan Marojevi�, �eljko �a�ija, Marinko Dragi�evi�