FC Davos- FC Croatia Chur 92 2:2- Izvje�taj

Srijeda, 26.04.06
Sportplatz Eisbahn, Davos.

Croatia 92: Filipovi� ,Br�vak, Djakovi� ,Kopa�evi�(Ze�evi�), Pranjeta,Kuha� , Vidakovi�(Stjepandi�),Mandi�, Juri� ,M.Marojevi�,�a�ija

Strijelci za Croatiu: Juri� 2

Prvi susret proljetnog dijela prvenstva Croatia je igrala u pravom zimskom ambijentu. Snje�ni nanosi visine preko 3 metra pored terena,vje�ta�ka trava te hladna ki�a ne mogu se nazvati idealnim uvjetima za igru. Igra�i Davosa koriste prednost doma�eg terena te od prve minute prave pritisak. Me�utim, vratar Filipovi� je na visini zadatka te sigurno �uva mre�u Croatie netaknutu. Nakon po�etne nesigurnosti igra�i Croatie postepeno preuzimaju inicijativu te dolaze do vrlo izglednih prilika. Najizgledniju priliku u 10. minuti susreta imao je Vidakovi�, nakon proigravanja Juri�a po lijevoj strani,te ubacivanja lopte u peterac doma�ina. Vidakovi� u letu poku�ava zahvatiti loptu glavom, ali je poga�a ramenom te sa nekih 2-3 metra prebacuje loptu preko protivni�kih vrata. Tri minute kasnije, ponovno Juri� prodire po lijevoj strani, nabacuje loptu u kazneni prostor, a obrambeni igra� Davosa ne vidi drugu mogu�nost nego zaustavlja loptu rukom te sudac Kressig pokazuje na bijelu to�ku. Siguran realizator sa 11 m je napada� Croatie Juri�. U 28-oj minuti ponovo na scenu stupa Juri�, prodire po lijevoj strani te preciznim udarcem sa ivice 16-erca posti�e i drugi pogodak za Croatiu. Doma�ini povremeno prodiru do kaznenog prostora Croatie ali nailaze na raspolo�enog vratara Filipovi�a. U 36-oj minuti nakon jednog udarca iz kuta, napada� Davosa upu�uje neprecizan udarac prema vratima Croatie ali se lopta nesretno odbija od Vidakovi�a i ulazi u mre�u, te tako Davos smanjuje na 1:2.Minutu poslije, Mandi� ulazi po desnoj strani u kazneni prostor protivnika, idealno upo�ljava nepokrivenog �a�iju na lijevoj strani ali njegov udarac odlazi visoko iznad vratiju doma�ina.
U drugom dijelu susreta vodi se izjedna�ena borba te se stvaraju izgledne prilike na obadvije strane. Na�alost Croatia svoje ne iskori�tava a Davos iz jedne polukontre u 64-oj minuti poravnava rezultat na 2:2. I kada je izgledalo da su obadvije mom�adi zadovoljne neodlu�enim rezultatom, na scenu ponovo stupa raspolo�eni Juri�, koji nakon lijepog upo�ljavanja od strane Mandi�a, predriblava dva obrambena igra�a protivnika te izbija pred protivni�ka vrata no protivni�ki vratar je na visini zadatka i spre�ava Juri�a da postigne i tre�i pogodak za svoju mom�ad. To je ujedno bila i posljednja prilika susreta te su Davos i Croatia podijelili bodove na otvorenju sezone.