Croatia 92 Chur -Valposchiavo Calcio 1:3

Stadion Ringstrasse Chur. Gledatelja 60.
Vrijeme lijepo, sun�ano, teren idealan za igru.

Croatia 92: Filipovi�, Z.Marojevi�, Br�vak, Galovac(Crepulja), �a�ija, Brni�, Vidakovi�(Ze�evi�), Pranjeta, Mandi�, Juri�, Petri�

Strijelac za Croatiu: Petri�

Kao i u par prethodnih utakmica,Croatia stvara prilike,ima vi�e od igre,ali bodove osvajaju drugi.Tako je bilo i u subotu na gradskom stadionu Ringstrasse u Churu.Gosti iz Poschiava igraju svoju prvu sezonu u seniorskom takmi�enju.Subotnja utakmica je obilovala grubostima i �estim prekidima a kao pobjednici iza�li su gosti iz Poschiava.Nakon par neiskori�tenih prilika Croatie,u 23-oj minuti gosti dolaze u vodstvo.Nakon jedne visoko naba�ene lopte u peterac doma�ina vratar Filipovi� ne uspijeva uhvatiti loptu,nakratko je ispu�ta iz ruku,pored njega se odmah nalaze dvojica protivni�kih igra�a te nakon kra�eg naguravanja ubacuju loptu u mre�u.Igra�i Croatie protestiraju kod sudca Lehmana zbog prekr�aja nad vratarom,no bezuspje�no,sudac pokazuje na centar.U 37-oj minuti susreta Brni� ubacuje loptu sa strane za Juri�a,Juri� dodaje do Galovca a Galovac preciznim dodavanjem upo�ljava Petri�a.Petri� upu�uje jak udarac po zemlji u desni donji kut i svladava vratara gostiju te izjedna�uje rezultat na 1:1.Tim rezultatom odlazi se na odmor.

Nakon promjene strana igra�i Croatie prave pravu opsadu protivni�kog gola ali ne uspijevaju promijeniti rezultat.Najizgledniju priliku imao je Mandi� u 58-oj minuti,nakon ubacivanja lopte sa lijeve strane od strane Juri�a.Mandi� udarcem glavom,iskosa, prebacuje protivni�kog vratara ali poga�a samo pre�ku.Odbijenu loptu poku�ava igrati Ze�evi�,ali je ne uspijeva dobro zahvatiti glavom te lopta odlazi u gol-aut.Protivno razvoju igre,u 65-oj minuti gosti posti�u vode�i pogodak.Nakon izvo�enja udarca iz kuta,u kaznenom prostoru Croatie najbolje se snalazi napada� Poschiava te glavom posti�e drugi pogodak.To je bio i moralni udarac za igra�e Croatie te igra dobija drugi tok.Igra�i gostiju na sve na�ine provociraju a igra�i Croatie nasjedaju na provokacije.Mno�tvo �utih kartona na obje strane i �esti prekidi obilje�avaju drugi dio susreta.U 75-oj minuti igra�i Poschiava izvode slobodan udarac sa otprilike 20 metara udaljenosti od gola.Udarac je upu�en direktno prema vratima.Vratar Filipovi� istr�ava,no jedan igra� protivni�ke ekipe utr�ava ali ne dira loptu te tako vara istr�alog vratara te lopta zavr�ava u mre�i doma�ina.Do kraja nije vi�e bilo izglednijih prilika ni s jedne strane te susret zavr�ava pobjedom gostiju 3:1.

-Nismo igrali lo�e,ali smo se dali isprovocirati i ispali iz igre.Nismo iskoristili svoje prilike a gosti jesu te nam odnose tri boda.�teta.Ovo je bila zadnja utakmica u ovom dijelu sezone,sada moramo iskoristiti ovu pauzu i pripremiti se za proljetni dio.Do sada smo uvijek bolje igrali u proljetnom dijelu pa se nadam da �e tako biti i ovaj put-izjavio je poslije susreta Jurica Brni�,igra� sredine terena i jedan od zapa�enijih aktera u redovima Croatie na subotnjoj utakmici.