FC Untervaz -Croatia 92 Chur 1:0

Srijeda, 05.10.05
Stadion R�feli,Untervaz. Gledatelja 20.

Croatia 92 : Filipovi� ,Z.Marojevi�, Br�vak, M.Marojevi�(Galovac), Kuha�, Crepulja (Pranjeta), Vidakovi�(�a�ija), Mandi�, Brni�, Juri�, Petri�

Utakmica koja je realno trebala zavr�iti podjelom bodova, desetak minuta prije kraja, zavr�ila je pobjedom ekipe Untervaza. Po�etak susreta je pripao doma�inima koji su u susret u�li odlu�niji, i izgledalo je spremniji. Iz tog dijela zabilje�eno je i par dobrih akcija doma�eg tima, ali je odbrana Croatie uspjela sprije�iti protivnike da postignu pogodak. Nakon nekih petnaestak minuta Croatia uspostavlja terensku ravnote�u, stvara par povoljnih prilika, no do poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen, 0:0. Najizgledniju priliku imao je Juri� u 32-oj minuti, kada se uspio probiti po lijevoj strani, prevariti i vratara, no udarac iskosa zavr�io je pored vratnice.U drugom dijelu susreta Croatia preuzima inicijativu i stvara prilike a Untervaz se ograni�ava na kontranapade. U dva navrata Juri� izbija pred protivni�kog vratara, odli�no proigrava, no sportska sre�a mu nije bila naklonjena - oba puta lopta odlazi pored vrata. Zapa�ene akcije imali su i Petri� i Mandi�, no zavr�nice nije bilo. Croatia pravi sve ve�i pritisak, igra�i sredine terena se pridru�uju napadu, te u 63-oj minuti, na odli�no naba�enu povratnu loptu od strane Juri�a natr�ava Pranjeta, no lopta odlazi visoko preko vratiju. Kada su svi o�ekivali da �e susret zavr�iti neodlu�eno iznenada Untervaz dolazi u vodstvo. Nakon jednog kontranapada po desnoj strani, lopta je preba�ena na lijevu stranu, na ivici �esnaesteca Br�vak izlazi kao pobjednik iz duela, no sudac je ocijenio da je napravljen prekr�aj i pokazuje na 11 metara. Iz jedanaesteca Untervaz posti�e vode�i i jedini pogodak u susretu.Igra�i Croatie poku�avaju spasiti barem bod,no do kraja susreta to im ne uspijeva. Stvoreno je par izglednih prilika, pogo�ena vratnica, no vi�e pogodaka nije bilo.

-Velika je �teta da smo ovu utakmicu izgubili. Po igri trebalo je biti neodlu�eno, po prilikama trebali smo mi slaviti. Lopta ve�eras jednostavno nije htjela u gol. No,�to je tu je. Imamo jo� jednu utakmicu u ovom dijelu prvenstva i moramo poku�ati izvu�i dobar rezultat-rije�i su Ante Petri�a, brzonogog napada�a Croatie,uz Peru Juri�a najboljeg strijelca Croatie,kako u protekloj,tako i u ovoj sezoni.