Petak, 30.09.05
Stadion Ringstrasse, Chur. Gledatelja 60.

Croatia 92: Filipovi�, Z.Marojevi�, Crepulja (M.Marojevi�), �a�ija, Kuha�, Brni�(Pranjeta), Vidakovi�, Br�vak (Perencaj), Mandi�, Juri�, Petri�

Strijelci za Croatiu: Juri� 2,Petri�,Mandi�

U �etvrtom susretu ove sezone Croatia je ostvarila prvu pobjedu. Na stadionu u Churu doma�ini su sjajnom
igrom svladali ekipu Davosa i uknji�ili nova tri boda. Od po�etka susreta igra�i Croatie name�u svoj tempo
igre i ne dozvoljavaju igra�ima Davosa da se pribli�e vrataru Filipovi�u. No,do prvog pogotka �ekalo se 25 minuta.
Br�vak dubinskom loptom pronalazi Juri�a, kojega ni dva protivni�ka igra�a nisu mogli sprije�iti u prodoru prema
protivni�kim vratima, te jedan od njih biva primoran da igra rukom u svom �esnaestercu �to sudac Spescha ka�njava
jedanaestercem. Siguran izvo�a� sa bijele to�ke bio je najbolji igra� Croatie Juri�. U 31-oj minuti susreta nakon ubacivanja
iz kuta za Davos u svom kaznenom prostoru najbolje se snalaze igra�i Croatie: �a�ija iznosi loptu iz svog �esnaesterca, dodaje
Vidakovi�u, koji loptu propu�ta do Petri�a, a Petri� preciznim pasom pronalazi Juri�a na protivni�koj polovini. Juri� se driblingom osloba�a dva protivni�ka igra�a te tako�e i istr�alog vratara i po drugi put poga�a protivni�ku mre�u. U 36-oj minuti po desnoj strani sjajno prodire Petri� ali mu u posljednjem trenutku loptu oduzima vratar Davosa. Dvije izgledne prilike imao je pred kraj prvog dijela i Vidakovi� ali je lopta oba puta pro�la pored vrata.
U drugom dijelu ponovno ista slika, Croatia napada i ima vi�e od igre iako imaju dva gola prednosti. U 52-oj minuti Petri� izbija sam pred protivni�kog vratara, varkom ga �alje u lijevu stranu te poga�a nebranjenu mre�u Davosa.Igra�i Croatie kao da su dobili krila te stvaraju pet-�est vrlo izglednih prilika, ali ne uspijevaju pove�ati prednost. Najizglednije prilike imao je napada�ki dvojac Juri�-Petri�,ali i jedan i drugi prave dribling vi�e i poku�avaju se u�etati u mre�u �to im ne uspijeva.U 76-oj minuti igra�i Davosa se uspijevaju probiti do �esnaesterca Croatie te nakon jednog bezazlenog duela �a�ije i napada�a Davosa sudac Spescha vidi nepostoje�i prekr�aj i pokazuje na 11 metara te Davos uspijeva iz jedanaesterca smanjiti na 3:1. To�ku na i stavio je u posljednjoj minuti susreta Vinko
Mandi�. Kod izvo�enja gol-auta,Mandi� kre�e prema protivni�kom vrataru te naglo zastaje,a vratar Davosa mu dodaje loptu pravo u noge. Uvidjev�i svoju gre�ku vratar Davosa istr�ava prema Mandi�u,ali ga iskusni Mandi� prebacuje te posti�e pogodak za 4:1,�to je i kona�ni ishod susreta.
"Ve�eras smo igrali fantasti�no .Niti u jednom momentu na�a pobjeda nije bila u pitanju. Rezultat je trebao biti i ve�ei u na�u korist jer smo propustili par sjajnih prilika. Sve �estitke mojim suigra�ima"izjavio je poslije susreta igra� sredine terena Marijan Marojevi�.