Petak, 23.09.05
Stadion St.Martin, Cazis. Gledatelja 30.

Croatia 92: Filipovi�, Z.Marojevi�, Br�vak, M.Marojevi�, Kuha�, Mandi�, Vidakovi� (�a�ija), Galovac , Pranjeta ,Ze�evi�, Petri�

Strijelac za Croatiu: Petri�

Nakon tri remija, Croatia je do�ivjela prvi poraz u teku�oj sezoni.Ekipa Thusis-Cazis, ina�e povratnici iz vi�eg ranga-Senior Meister, je u svakom pogledu bila bolja mom�ad.Nakon otprilike 30 minuta igre rezultat je glasio 5:0 za doma�ine.Iako su prva dva pogotka postignuta iz sumnjivih situacija(zale�e),mora se priznati da je vo�stvo FC Thusis-Cazis bilo potpuno zaslu�eno.Slijedi pogodak iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.Dok je vratar Filipovi� jo� postavljao �ivi zid,igra� Thusisa smje�ta loptu u nebranjeni dio mre�e.Par minuta poslije,nakon prekr�aja u �esnaestercu, sudac Unold bez razmi�ljanja pokazuje na bijelu to�ku, a kapetan mom�adi Thusis-Cazis sigurno realizuje udarac te povi�uje na 4:0.U 30-oj minuti slijedi jako lijepa akcija po lijevoj strani,lopta je naba�ena u kazneni prostor Croatie a potpuno slobodni igra� ekipe doma�ina efektnim volej udarcem svladava nemo�nog vratara Filipovi�a.Tim rezultatom se oti�lo na odmor.

U pauzi se ekipi priklju�uje i �a�ija,te Croatia ima barem jednog rezervnog igra�a, no ne zadugo.U 63-oj minuti nakon jednog grubog starta,Vidakovi� je, povrije�en,morao napustiti igru tako da Croatia ponovno nema rezervnih igra�a.Posebno se osjetilo odsustvo Juri�a,napada�a Croatie.Iako demoralisani visokim vo�stvom Thusisa,igra�i Croatie uspijevaju se vratiti igru u drugom dijelu susreta,te �ak preuzeti i inicijativu.Igralo se ve�inom na protivni�kom dijelu terena,stvoreno je i par lijepih prilika,ali nije bilo efektene zavr�nice.Napokon u 72-oj minuti, Mandi� odli�no proigrava Petri�a, koji manirom rasnog strijelca svladava vrlo dobrog vratara protivni�ke ekipe i posti�e po�asni pogodak za Croatiu.

-Thusis-Cazis je nas ve�eras jednostavno nadigrao.Kao da smo prespavali prvi dio utakmice.Drugi dio smo odigrali vrlo dobro,ali 5:0 je jednostavno te�ko sti�i.Naravno da poraz boli,ali treba �estitati protivniku.Do�i �e i na�e vrijeme-izjavio je nakon susreta brani� Croatie,Ismet Br�vak.