Petak, 02.09.05
Stadion Ringstrasse, Chur. Gledatelja 60.

Croatia 92: Filipovi�, Br�vak(�a�ija), Djakovi�(Sokolji), Pranjeta(Crepulja), Kuha�, Kopa�evi�, Vidakovi�(Brni�), Galovac(Marojevi�), Mandi�, Juri�, Petri�

Strijelac za Croatiu : Petri

I drugu prvenstvenu utakmicu Croatia je odigrala nerije � eno . Protivnik je ovaj puta bila vrlo dobra ekipa Emsa.Igra�i Croatie su vrlo motivirani u�li u ovaj susret te su od prvog zvi�duka suca Beira krenuli u ofanzivu prema protivni�kom golu. Igra�i Emsa, sa svoje strane, poku�avaju nametnuti svoj tempo igre, �to ne uspijevaju te bivaju sve vi�e prisiljeni da se brane. Novi (stari) trener Filipovi� tra�io je od mom�adi ofanzivnu, a ne odbrambenu igru, �to su igra�i potpuno proveli u djelo.

Ve� u prvim minutama napada�ki dvojac Juri�-Petri� potpomognuti iskusnim i razigranim Mandi�em vr�e pravu opsadu protivni�ke odbrane. Nakon dva neuspjela prodora, u 16-oj minuti susreta, Petri� prodire po lijevoj strani, probija se do protivni�kog �esnaesterca, te izme�u tri protivni�ka igra�a, ciljanim udarcem iskosa, dovodi Croatiu u vodstvo od 1:0.

Nakon pogotka Croatia nastavlja ofanzivno, ali do promjene rezultata nije do�lo. Za to vrijeme igra�i Emsa su imali samo jednu zrelu priliku, kada nakon nabacivanja iz kornera, igra� Emsa sa nekih 3-4 metra, glavom �alje loptu pored vrata. U 30-oj minuti susreta, Galovac gubi loptu na sredini terena, jedan igra� Emsa upu�uje duga�ku loptu naprijed do svog suigra�a, koji izbija pred vratara Filipovi�a. Filipovi� izbija loptu te poga�a svog obrambenog igra�a od kojeg se lopta odbija u mre�u. Rezultatom 1:1 se oti�lo na odmor.

U drugom dijelu susreta izjedna�ena igra bez naro�itih prilika za pogodak. U jednoj fazi susreta igra�i Emsa prave pritisak, imaju igru, no odbrana Croatie je na nivou. Najzreliju priliku imao je Crepulja u 75-oj minuti susreta. Akciji je prethodio prodor Petri�a po desnoj strani, varkom se osloba�a protivni�kog igra�a, nabacuje loptu pred protivni�ka vrata a udarac glavom Crepulje prolazi tik iznad vratnice.

-I napad i odbrana su bili na visini zadatka. Igrom sam prezadovoljan, a da smo imali sre�e na kraju susreta mogli smo i pobijediti. No i bod je vrijedan-izjavio je na kraju susreta trener Filipovi�.