Petak, 26.08.05
Stadion Ringstrasse Chur. Gledatelja 60.

Croatia 92: Filipovi�, Br�vak, Kopa�evi� (Galovac), Z.Marojevi�, Mandi�, Kuha�, Vidakovi� (Ze�evi�), Pranjeta, Crepulja (Sokolji), Juri�, Petri�

Strijelci za Croatiu: Juri� , Pranjeta

Croatia je osvajanjem jednog boda po�ela novu nogometnu sezonu. Protivnik je bio gradski rival, ekipa Chur 97. Obadvije mom�adi su susret zapo�ele opreznom ( ispituju�om) igrom. Igralo se ve�inom na sredini terena sa povremenim prodorima na obje strane.

U 15-oj minuti susreta Vidakovi� oduzima loptu protivni�kom igra�u na sredini terena te upo�ljava slobodnog Juri�a, koji izlazi sam pred protivni�kog vratara, te manirom iskusnog strijelca svladava i posljednju prepreku i dovodi Croatiu u vodstvo od 1:0.

Me�utim taj rezultat se ne zadr�ava dugo. U narednih petnaest minuta igra�i Chura preokre�u situaciju na terenu te sa dva pogotka prelaze u vodstvo. Tim rezultatom se oti�lo na odmor.

U drugom dijelu susreta Croatia igra ofanzivnije, ali ne uspijeva poravnati rezultat. Igra�i Chura se ograni�avaju na kontranapade, te u par navrata ugro�avaju vratara Filipovi�a. Filipovi� je pak bio na visini zadatka te je sa par intervencija sprije�io da Chur povisi vodstvo. U 60-toj minuti igra�i Chura ipak posti�u i tre�i pogodak, ali nakon prekr�aja nad vratarom Filipovi�em te taj pogodak nije priznat.

U 68-oj minuti Juri� solo prodorom proigrava tri igra�a, preciznim dodavanjem pronalazi Pranjetu koji silovitim �utem sa ivice �esnaesterca smje�ta loptu pod pre�ku te poravnava rezultat na 2:2. Nedugo zatim, ponovno Juri� prodire po lijevoj strani, prebacuje protivni�kog vratara te pronalazi Mandi�a, koji iz neposredne blizine glavom �utira pored vrata. Dvije minute poslije i udarac Crepulje zavr�ava pored vrata, te do kraja susreta rezultat ostaje nepromijenjen. Iako je u posljednjih deset minuta Croatia imala zrele prilike te gotovo sigurnu pobjedu, podjela bodova je realan rezultat gradskog derbija u Churu.

-Ovo je moj prvi pogodak u karijeri i naravno da sam sretan. Jo� sretniji bih bio da smo pobijedili, a imali smo dobre prilike. No i bod nije za baciti- rekao nam je vidno raspolo�eni Dragan Pranjeta.