Petak, 03.06.05
Sportplatz Eisbahn, Davos. Gledatelja 20.

Croatia 92: Br�vak,Filipovi�,Kopa�evi�,Galovac,Djakovi�,�a�ija,Vidakovi�, Pranjeta,Juri�,Petri�,Kati�

Strijelci za Croatiu: Juri� 2

Croatia 92 Chur je posljednju utakmicu sezone, na vru�em terenu u Davosu, odlu�ila u svoju korist. Savladan je jako neugodan protivnik sa 2:0. Moram ista�i da iako mom�ad Davosa,nezvani�no, va�i za najgrublju ekipu u prvenstvu, susret je protekao u izuzetno fer i sportskoj atmosferi. Sudac Moser je u svakom trenutku imao utakmicu pod kontrolom te nije dozvolio nijednog trenutka da se strasti razbuktaju.
Croatia od prvog minuta po�inje igru ofanzivno, i fakti�ki ne dozvoljava igra�ima Davosa da pre�u polovinu terena. Akcije Davosa prekidaju se u za�etku, te igra�i Croatie od prve minute vr�e pravi pritisak na vrata protivnika. No sve do 35-te minute rezultat se ne mijenja. Iz jedne jako lijepo izvedene akcije, preko Kati�a, Galovca i Petri�a lopta dolazi do Juri�a, koji manirom rasnog strijelca proigrava obranu Davosa te znala�ki upu�enim udarcem svladava vratara Davosa i dovodi mom�ad Croatie u vodstvo od 1:0. Propu�teno je jo� par izglednih prilika, dok su igra�i Davosa tek dva puta imali izglednije prilike za poravnanje rezultata.Rezultatom 1:0, za Croatiu, odlazi se na odmor.
U drugom dijelu ponovno ista slika- Croatia je bolja i ofanzivnija mom�ad na terenu, dok Davos poku�ava preko kontra napada izjedna�iti. Napadi Croatie redaju se jedan za drugim, ali nikako da se postigne taj drugi pogodak. Izgledne prilike propu�taju Petri�, Pranjeta, Juri�. Najizgledniju priliku imao je Pranjeta u 53-oj minuti, kada se nije najbolje sna�ao pred protivni�kim vratima, te ne uspijeva idealno dodatu loptu od Juri�a, ubaciti u nebranjenu mre�u protivnika. Dvije minute poslije, Juri� proigrava obranu Davosa, petom vra�a loptu Petri�u, koji silovito �utira sa ivice �esnaesterca, ali njegov udarac sa same linije izbija obrambeni igra� Davosa. Posljednjih desetak minuta susreta, obje mom�adi ostaju sa po deset igra�a. Naime, jedan igra� Davosa je morao, zbog povrede, napustiti susret, a vratar Croatie, Br�vak, zbog odugovla�enja igre, te prigovora sucu, dobija dva �uta kartona zaredom, te je morao prije vremena na tu�iranje. I kada su svi o�ekivali kraj susreta, Croatia kruni�e svoju igra�ku nadmo� i drugim pogotkom. Na sredini terena, Kati� oduzima loptu igra�ima Davosa te kre�e prema protivni�kom vrataru. U akciji mu se pridru�uje Juri�, kojeg Kati� nesebi�no upo�ljava, a Juri� sigurno zavr�ava akciju pogotkom.
-Jako me raduje da smo sezonu zavr�ili pobjedom. Ekipa je vrlo dobro funkcionirala na svim linijama, a po propu�tenim prilikama, rezultat je trebao biti i ve�i u na�u korist- izjavio je, nakon susreta, dugogodi�nji igra� Croatie, Franjo Filipovi�.
Igra�i Croatie odlaze na zaslu�eni odmor, kada mogu srediti utiske i pripremiti se za sljede�u sezonu. Sa osvojenih 11 bodova iz 8 susreta, u drugom dijelu sezone, mogu biti vi�e nego zadovoljni.