Petak, 27.05.05
Stadion Vial, Ems. Gledatelja 40.

Croatia 92: Filipovi�,Z.Marojevi�,(Kuha�),Kopa�evi�,Br�vak,M.Marojevi�(Djakovi�),Mandi�, Vidakovi�(Dragi�evi�), Crepulja,�a�ija,Brni�,Juri�

Strijelci za Croatiu: Juri� 2

Croatia je pretrpjela te�ak poraz. Jo� nijednom ova ekipa nije izgubila tolikom gol-razlikom.�to re�i nakon ove utakmice, nego da je protivnik bio bolji i uspje�niji. Ekipa Emsa je imala vi�e od igre tokom cijelog susreta. Croatia parira protivniku do 14-te minute susreta, kada, nakon izvo�enja kornera Ems dolazi u vodstvo od 1 :0. Taj rezultat se odr�ava do 23. minute, te igra�i Emsa iz jedne lijepo izvedene akcije ponovno posti�u pogodak. U 31-oj minuti, ponovno korner za Ems, i ponovno pogodak za 3 :0. Za igra�e Croatie to je bio vi�e nego hladan tu�. Croatia pravi pritisak i poku�ava preokrenuti rezultat. Najizgledniju priliku ima Crepulja u 36-oj minuti kada izlazi sam pred vratara Emsa, ali vratar izlazi kao pobjednik iz ovog dvoboja, te fantasti�nom paradom spre�ava promjenu rezultatat. Isti igra�, dvije minute poslije propu�ta jo� jednu izuzetnu priliku. U situaciji u kojoj tri igra�a Croatie stvaraju vi�ak igra�a u polju protivnika, Crepulja poku�ava sam, poklizava se, te mu lopta bje�i, i jo� jedna izgledna prilika pada u vodu.
U drugom dijelu Ems ponovno preuzima inicijativu, te u 53-oj minuti,nakon jo� jednog kornera, rezultat glasi 4:0. Tri minute poslije, jo� jedan pogodak za 5:0. Izgleda da je taj pogodak probudio igra�e Croatie, te po�inju organiziranije igrati. U 59-oj minuti sjajnom akcijom, i jo� ljep�im pogotkom, Juri� smanjuje na 5:1. Na�alost, dvije minute poslije, igra�i Emsa iskori�tavaju nesporazum vratara i obrambenih igra�a Croatie, te posti�u i �esti pogodak za Ems. Croatia ponovno poku�ava uzvratiti. Nakon lijepo izvedene akcije, Mandi� upo�ljava sasvim slobodnog Crepulju.,kojeg lopta nezgodno poga�a, te sa samo dva metra proma�uje cijeli gol protivnika. Nakon toga Kuha� dva puta na liniji brani vrata Croatie a sudac poni�tava, iskreno re�eno, �isti pogodak Emsa. I ponovno je na sceni najbolji strijela Croatie Juri�, koji predriblava cijelu obranu Emsa, i posti�e drugi pogodak za Croatiu. No da to nije sve pokazali su igra�i Emsa dva minuta prije kraja susreta, te postavili kona�an rezultat 7:2.
-�to re�i nakon svega? Protivniku treba �estitati. Nisam primjetio da smo igrali tako lo�e da izgubimo sa pet golova razlike. Ali rezultat govori za sebe. Kad se samo sjetim, da smo istu ovu ekipu u jesenjem dijelu pobijedili sa 3:0. No, �ivot ide dalje, treba znati podnijeti i poraz i �estitati pobjedniku- izjavio nam je u prolazu brzonogi brani� Croatie, Ivo Kuha�, jedan od rijetkih igra�a Croatie sa tre�eliga�kim iskustvom.
I �to vi�e re�i, nego poslu�ati Ivu Kuha�a, nastaviti dalje, i �to br�e zaboraviti poraz. Sljede�a pobjeda je na pragu, zar ne?