Petak, 20.05.05
Stadion Sportanlage, Sargans. Gledatelja 70.

Croatia 92: Filipovi�,Z.Marojevi�, Kopa�evi� ,Br�vak,Djakovi�,Mandi�,Vidakovi�, Crepulja,Kuha�,Juri�,M.Marojevi� (Pranjeta)

Strijelci za Croatiu: Mandi� 3, Juri� 1

Umjesto da slavi pobjedu, Croatia je pretrpjela drugi uzastopni poraz u proljetnom dijelu prvenstva. Nakon �to je Croatia �ak tri puta u toku susreta bila u prednosti, na kraju su slavili igra�i Sargansa. To se zove nedostatak sportske sre�e.
Za Croatiu susret po�inje vi�e nego dobro. Ve� u prvim minutama susreta, Mandi� izvodi slalom izme�u protivni�ke obrane, �utira prema protivni�kim vratima, vratar prvo brani, ali lopta ponovno dolazi do Mandi�a, koji sigurno poga�a protivni�ku mre�u. Na�alost, skoro u istoj minuti, Sargans poravnava rezultat na 1:1.
Slijedi razdoblje u kojem Croatia pokazuje svoju pravu vrijednost. U roku od nepunih deset minuta, Croatia posti�e dva pogotka, uz jo� dvije-tri neiskori�tene prilike. Prvo Juri� oduzima loptu obrambenim igra�ima Sargansa i posti�e svoj 13-ti pogodak za Croatiu u teku�em prvenstvu. Nedugo nakon pogotka, Kuha� izbija sam ispred protivni�kog vratara, �alje ga u suprotnu stranu, i kada su svi vidjeli loptu u mre�i, stativa je sprije�ila da Croatia pove�a vodstvo. Me�utim, igra�i Croatie ne posustaju, igraju ofanzivno, te u 22-oj minuti, Juri� proigrava kompletnu obranu Sargansa, upo�ljava slobodnog Mandi�a, koji pove�ava vodstvo Croatie na 3:1. A onda slijedi obrat. Sredina terena totalno zakazuje. Obrambeni igra�i se ne snalaze, te Sargans u samo 5-6 minuta posti�e dva pogotka i izjedna�ava rezultat na 3:3, te se tim rezultatom odlazi na odmor.
U drugom dijelu Croatia ponovno preuzima inicijativu. Napada�ki tandem Juri�-Mandi� stvara par izuzetno povoljnih prilika te u 63-oj minuti, nakon prodora Juri�a po lijevoj strani, odli�no naba�enu loptu Mandi� ubacuje u mre�u protivnika, te Croatia ponovno prelazi u vodstvo od 4:3. No to vodstvo ne traje dugo. Sedam minuta nakon toga, Sargans izjedna�ava rezultat iz sumnjive akcije. Naime, igra� Sargansa, loptu uba�enu u �esnaesterac Croatie, smiruje rukom, te iz neposredne blizine svladava vratara Filipovi�a. Sudac igru rukom ne vidi, ili ne �eli da vidi, te daje znak da se lopta povede sa centra. Igra�ima Croatie popu�taju nervi, zbog o�igledne nepravde, te se sve vi�e upu�taju u diskusiju sa sucem. Situaciju koriste igra�i Sargansa, te 3 minute prije kraja posti�u pobjedni�ki pogodak. U posljednjoj minuti susreta Croatia dobija jo� jednu priliku za izjedna�enje, slobodnim udarcem sa nekih 20 metara, ali udarac Juri�a zavr�ava u zidu protivnika.
- Naravno da mi je drago da sam postigao tri pogotka. Dra�e bi mi bilo da je Croatia iz Sargansa odnijela tri zaslu�ena boda. Jo� uvijek ne mogu da vjerujem, tri puta smo imali prednost, a ipak izgubili utakmicu. Ipak i pored svega ja vjerujem u ovu ekipu- izjavio je nakon susreta trostruki strijelac i jedan od najboljih igra�a Croatie u ve�era�njem susretu, Vinko Mandi�.