Croatia 92 Chur – US Tavanasa 0:2

Petak, 13.05.05
Stadion Ringstrasse Chur. Gledatelja 50

Croatia 92: Filipovi�, Br�vak, Kopa�evi� , Djakovi�, Mandi�, Vidakovi�, Pranjeta (Z.Marojevi�) ,Crepulja, Brni� (M.Marojevi�), �a�ija, Juri� (Kuha�)

Vode�a ekipa na tablici, US Tavanasa, opravdala je ulogu favorita u utakmici protiv Croatie. Croatia je do�ivjela prvi poraz u drugom dijelu prvenstva. Ve� u 4. minuti susreta, nakon pogre�ke obrambenih igra�a, jedan igra� Tavanase prodire po sredini kaznenog prostora i svladava vratara Filipovi�a, te dovodi Tavanasu u vodstvo od 1:0. Bio je to hladan tu� za igra�e Croatie. Tek desetak minuta nakon pogotka Croatia uspijeva konsolidirati svoje redove, te u par navrata igra�i Croatie opasno ugro�avaju protivni�kog vratara. Me�utim, udarci Juri�a, Mandi�a, �a�ije i Brni�a, ili odlaze pored vrata, ili zavr�avaju u rukama vrlo sigurnog vratara gostuju�e ekipe. U 28. minuti susreta Croatia ima najzreliju priliku na utakmici. Nakon ubacivanja pred kazneni prostor gostiju, lopta dolazi do �a�ije i Juri�a, �a�ija uzima tu loptu te se poku�ava solo prodorom probiti do protivni�kog gola. Igra�i Tavanase nemaju drugog rje�enja, nego prekr�ajem zaustavljaju �a�iju, te sudac pokazuje na bijelu to�ku. Najstro�u kaznu izvodi Juri�, ali izvodi udarac tako slabo da ta lopta postaje plijen vratara Tavanase, koji je ve� bio krenuo u drugu stranu, ali je zbog nedovoljne ja�ine udarca imao vremena vratiti se i obraniti udarac. Do kraja prvog dijela smjenjivali su se napadi Tavanase i Croatie, ali bez nekih izglednijih prilika za pogodak i jedne i druge mom�adi.

U drugom dijelu susreta Tavanasa poja�ava tempo igre, te su igra�i Tavanase ve�im dijelom na polovini Croatie. Igra�i Croatie poku�avaju duga�kim loptama uposliti brzonogog Juri�a, ali je on na ovom susretu bio jako dobro �uvan. Kod ubacivanja iz kuta, u 50. minuti, stvorila se velika gu�va pred vratima Tavanase. Mandi� dodaje uba�enu loptu M. Marojevi�u, koji poku�ava pucati, odbijenu loptu glavom ne uspijeva zaka�iti Vidakovi�, lopta ponovno dolazi do Mandi�a, ali i njegov udarac zavr�ava u zidu protivni�kih igra�a. Desetak minuta poslije i jedini preostali napada� Croatie, Juri�, morao je zbog povrede napustiti susret, �to je bitno umanjilo �anse Croatie za izjedna�enjem. Umjesto toga, u 68. minuti susreta, Vidakovi�, kod svog kaznenog prostora, oduzima loptu napada�ima Tavanase, te poku�ava duga�kom loptom po desnoj strani, du� linije, uposliti M. Marojevi�a. Igra�i Tavanase presjecaju put toj lopti, prebacuju je na drugu stranu, gdje Djakovi� ne uspijeva loptu izbaciti iz svog kaznenog prostora, te igra�i Tavanase po drugi put svladavaju, ina�e vrlo dobrog, vratara Filipovi�a.

Pred sam kraj susreta Tavanasa posti�e i tre�i pogodak, ali sudac ga poni�tava zbog zale�a, te susret zavr�ava rezultatom 2:0 za Tavanasu.

-Iako smo izgubili susret, igrali smo dobro i pru�ili dobru partiju. Tavanasa je, jednostavno, bila bolja. Nisu oni bez razloga prvi na tablici. Da smo izjedna�ili na 1:1, vjerojatno bi utakmica dobila drugi tok, ali ovako moramo �estitati protivniku na fer igri i zaslu�enoj pobjedi- izjavio je za na� portal, poslije susreta, Zvonko Marojevi�, jedan od najpo�rtvovanijih igra�a Croatie, koji i pored velikih obaveza i �etvero djece ula�e velike napore da klub opstane i da Croatia nastupa u prvenstvu.