Petak, 06.05.05
Stadion Tiergarten, Mels. Gledatelja 30.

Croatia 92: Filipovi�,Kuha�, Kopa�evi�, Br�vak, Z.Marojevi�, Mandi�, Vidakovi�, Crepulja, Djakovi�, Dragi�evi� (Brni�), Perencaj

Strijelac za Croatiu: Perencaj

I nakon �etvrtog susreta drugog dijela prvenstva, Croatia nije pora�ena. Ovaj put protivnik je bio FC Mels, vode�a ekipa na tablici. Croatia ulazi u susret bez �ak 6 standardnih igra�a.

Ali, ako je neko o�ekivao povu�enu i odbrambenu igru Croatie, prevario se. Igra�i Croatie po�inju susret ofanzivno, do�ekuju igra�e Melsa na njihovoj polovini terena i ve� u prvim minutama susreta preuzimaju inicijativu. Redaju se prilike Mandi�a, Br�vaka, Perencaja, Kuha�a, ali mre�a doma�ina ostaje nedirnuta. Slijede dvije izuzetno dobre prilike Melsa koje vratar Filipovi� bravurozno brani. I kada su svi mislili da �e se na odmor oti�i rezultatom 0:0, pred sam kraj poluvremena, Dragi�evi� presijeca jednu akciju Melsa, dodaje loptu Vidakovi�u, koji upo�ljava slobodnog Perencaja, koji se odlu�uje na solo akciju, te udarcem sa nekih desetak metara iskosa, sa desne strane, svladava vratara Melsa, te dovodi Croatiu u vodstvo od 1:0.

Tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu Croatia nastavlja svoju igru, te te�i drugom pogotku. Nakon par neiskori�tenih prilika, slijedi kazna. Doma�ini izjedna�avaju rezultat u 70-oj minuti pogotkom iz neposreden blizine. Vratar Filipovi� je bio nemo�an. Iako je uspio vr�cima prstiju skrenuti udarac, lopta odlazi u mre�u.

Na kraju susret je zavr�en realnimrezultatom 1:1. Prvo poluvrijeme je potpuno pripalo Croatiji, ali ve�i dio drugog dijela je pripao Melsu. Na kraju susreta stekao se utisak da su obje mom�adi zadovoljne ishodom.

U redovima Croatie posebno se istakao �ef obrane, stameni Lojza Kopa�evi�.

Na kraju susreta Kopa�evi� je izjavio: - Rezultatom sam prezadovoljan. Posebno mi je drago da smo pru�ili dobru partiju iako smo igra�ki bili oslabljeni. Prije utakmice, u svla�ionoici, rekli smo sami sebi- do�li smo po bodove, a ne da se predamo. Izgubili smo dva boda, ali moram re�i, iskreno, osvojili smo jako vrijedan bod. Ovim putem �elim se zahvaliti svim mojim suigra�ima na zalaganju i borbenosti. Ova ekipa ima potencijal za mnogo, mnogo vi�e, nego �to trenutna pozicija na tablici govori.