NK Croatia Z�rich

Odr�an 11. turnir u "BELI"

NK Croatia je u nedjelju, 24. velja�e 2008, ve� 11. puta organizirao turnir u najpopularnijoj karta�koj igri kod Hrvata, Belotu ili popularno nazvanoj igri "Bela".

I ovaj puta glavni organizator turnira bio je neumorni Jakov Rudeli�, uz pomo� Miroslava Tati�a. A za dobar ru�ak igra�a i "kibica" pobrinuli su se Anka Rudeli�, Vjekoslav Markovi� i Dario Maruna.

Odaziv za ovaj turnir bio je i ovaj puta velik, pa je ostalo i dosta njih na listi �ekanja, po�to je broj natjecatelja ograni�en na 32 para.

Organizatori su pripremili i nov�ane nagrade: 1. mjesto Fr. 300.--, 2. mjesto Fr. 200.-, a 3. mjesto Fr. 100.--. Za 4. mjesto nagrada je bila 6 boca vina.

Za prva 4 mjesta podijeljena su i priznanja sa naznakom osvojenog mjesta, koje je vrlo lijepo kreirao Ivo Evi�, zvani Labud.

Cijeli turnir protekao je u vrlo napetom, ali pravom sportskom i prijateljskom ozra�ju, bez ikakvih reklamacija.

1. Mjesto i nagradu od Fr. 300.- osvojili su Bo�o �utuni� i Petar Glavurdi� koji su u finalu pobijedili par Stjepan Muci�-Filip Stojanovi� sa 2:1.

U borbi za 3. mjesto uspje�niji su bili par Tomislav Grepo-Antun Jurki� pobjedom od 2:1 nad parom Petar Rub�i�-Mile Bobinac.

Zbog velikog interesa za ovaj turnir Hrvata iz Z�richa u okolice, organizator planira organizirati jo� jedan turnir u jesen ove godine. O tome �e svi zainteresirani biti na vrijeme obavije�teni.